Benedikta

Benediktos istorija

Esu jauna mergina,kuri būdama 12 klasėje išgyveno smegenų auglio šalinimo operaciją. 

Apie šį,gyvenimą suvirpinusį smūgį,sužinojau,kai planavau ir galvojau apie studijas Anglijoje,tačiau įstojimas į universitetą buvo pamirštas,kaip ir suplanuotas vairavimo egzaminas po poros savaičių,nes po 18-likto gimtadienio,sutikto reanimacijoje, buvo pažeisti pusiausvyros,akies,veido nervai vienoje kūno pusėje. Tad negalėjau nei sėdėti,rašyti,gerti ar naudotis telefonu.

Nors jau nesu tokia silpna,nebeturiu trachiostomos ir gastrostomos,vis dar kamuoja veido paralyžius,dvejinimasis akyse,reakcijos nebuvimas,negebėjimas vaikščioti nesilaikant, tad reikia labai daug kineziterapijos, ergoterapijos, logopedo, masažo užsiėmimų. 

Jeigu būtų daugiau galimybių reabilituotis,tai tikrai viską daryčiau,nes labai noriu vėl viena vaikščioti ten kur man norisi.🙂 Noriu bėgioti ir šokti,pamiršti šitą būseną,kai galvoji kaip nenukristi lygioje vietoje, nesusižaloti, kai jautiesi nepilnavertis ir sugniuždytas. Labai noriu tapti laiminga ir įrodyti sau,bei visuomenei,jog viskas yra įmanoma,net išgyvenus labai tamsų laikotarpį. Labai noriu dainuoti ir susigrąžinti buvusį balso tembrą,kuris būtų mielas širdžiai.

Kolkas nenoriu rodyti veido,nes dėl pilno vienos pusės veido paralyžiaus, nesijaučiu gerai. Nors ateityje manęs laukia šypseną atnešanti operacija, vis dar reikia išmokti priimti save tokią.Taip pat dėl neaiškios kalbėsenos,intonacijos dažnai esu nesuprantama ir ignoruojama,taigi išlaikyti pasitikėjimą savimi yra beprotiškai sunku.Beveik niekuomet nepamirštu ligos, net ir nematydama veido, nekalbėdama, bet dėl dvejinimosi akyse,kuris kamuoja nuolatos ir ypač apsunkina reabilitaciją.

Nors prabėgo net 3 metai ligos, daug akių operacijų, aš žinau,kad turiu nepasiduoti ir tai yra tik stotelė ilgame kelyje. Viskas po truputį gerėja, bet žingsniai link išsivadavimo siaubingai lėti.

Šis laikotarpis mane moko tapti kantriai,save priimti mokančiai asmenybei, suprasti, kad išvaizda yra tik skraistė,o jausmus galima sutramdyti. 

Ačiū

Benedikta Reznikovaitė